Dėl įtempto gyvenimo ritmo tikrai ne visada pavyksta atrasti pakankamai laiko nuvykti pas gydytoją, ir dažniausiai į jį kreipiamasi tuomet, kada atsiranda tam tikrų sveikatos sutrikimų. Vis dėlto, taip elgtis yra tikrai labai neatsakinga, ir visada svarbu pasirūpinti savo sveikata. Vienas svarbiausių dalykų, apie kurį nevertėtų pamiršti – tai bendras kraujo tyrimas, kuris padeda nustatyti, ar hemoglobino kiekis yra pakankamas. Jei hemoglobinas yra pernelyg žemas, tokiu atveju gali būti skiriami tam tikri papildai, kurie padėtų jį atstatyti. Jei tai yra ignoruojama, tokiu atveju gali atsirasti ir kur kas rimtesni negalavimai. Atliekant kraujo tyrimus taip pat svarbu išsiaiškinti ir tai, ar kraujyje esančių kitų medžiagų kiekis yra pakankamas – tik tokiu atveju, jei jų kiekis yra pakankamas, galima tikėtis, kad savijauta bus pakankamai gera. Taigi, ką dar svarbu nustatyti?
Vienas dažniausiai pasitaikančių negalavimų – tai geležies stoka, tuo skundžiasi net penktadalis viso pasaulio moterų. Dažniausiai geležies ima stigti dėl nepakankamai subalansuotos mitybos, tačiau moterims gali pradėti stigti geležies ne tik dėl to – taip nutinka ir tuomet, jei menstruacijos yra labai gausios. Folio rūgštis taip pat yra labai svarbi normaliam ląstelių funkcionavimui – pakankamas folio rūgšties kiekis yra būtinas nėščioms moterims. Jei šios rūgšties nepakanka, tokiu atveju gali pasireikšti silpnumas ir greitas nuovargis. B grupės vitaminai yra svarbūs kraujo gamybos ir nervų sistemos veiklai, todėl svarbu pasirūpinti, kad pakankamas šio vitamino kiekis būtų gaunamas su maistu. Jei nevartojami tam tikri maisto produktai, kuriuose gausu B grupės vitaminų (ypatingai – B12), tokiu atveju vertėtų gerti maisto papildus.
Jei skundžiamasi aukštu kraujospūdžiu, tai gali reikšti, kad organizmui trūksta kalio, kuris užtikrina gerą širdies ir nervų sistemos veiklą. Gali būti jaučiamas nuovargis, mieguistumas, raumenis gali traukti mėšlungis. Šie simptomai gali kankinti ir tuomet, jei organizmas stokoja magnio, užtikrinančio normalų organizmo funkcionavimą. Paprastai moterys yra jautresnės magnio trūkumui, tad visada svebu pasirūpinti, kad jo būtų gaunama pakankamai. Taip pat organizmui labai svarbus kalcis, kuris yra tarsi kaulų ir dantų statybinė medžiaga. Jei ima stigti kalcio, tokiu atveju gali atsirasti kaulų išretėjimas, kuris yra būdingas senstant. Kraujo tyrimai gali parodyti, kad trūksta šių medžiagų, tad svarbu tyrimus atlikti reguliariai – bent kartą į metus.
Moterims svarbu reguliariai lankytis pas ginekologą, nes gimdos kaklelio vėžys yra vienas dažniausiai pasitaikančių onkologinių susirgimų. Gimdos kaklelio vėžio tyrimas kas kelerius metus gali būti atliekamas nemokamai, tačiau rekomenduojama tirtis kartą į metus. Tokiu atveju bus galima užkirsti kelią šiai klastingai ligai, ir jos gydymas būtų kur kas paprastesnis. Gimdos kaklelio vėžys paprastai pasireiškia kraujavimu ne menstruacijų metu, nereguliariomis menstruacijomis ir skausmingais lytiniais santykiais. Jei pajutote šiuos simptomus, tokiu atveju vertėtų nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Deja, neretais atvejais šie simptomai yra ignoruojami, ir tokiais atvejais gydymas gali būti kur kas sudėtingesnis.
Visada svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytojus – net ir tuomet, jei tam tikros ligos simptomai atrodo nepavojingi. Reguliariai tikrinantis sveikatą galima išvengti įvairių susirgimų ar užkirsti kelią tikrai rimtoms ligoms. Nereikėtų laukti, kol susirgsite – sveikatą vertėtų tikrintis profilaktiškai,nes tuomet galėsite būti užtikrinti, kad išvengsite įvairių susirgimų. Nors dauguma mūsų nuolat skundžiasi laiko stoka, tačiau laiko sau visada galima atrasti, nes sveikata yra brangiausia, ką turime.