Kažkada kompiuteriai mokyklose buvo naudojami tik tam, kad vaikai galėtų gauti skaičiavimo, rašymo ar piešimo pagrindus. Dabar kai kuriose šalyse be jų neįsivaizduojama jokia pamoka, o tokie prietaisai kaip planšetės naudojami net ir įprastiems užrašams. Nors Lietuvą pasiekė ne visos tendencijos, reikėtų atkreipti dėmesį, kad nuo 2000 metų kompiuterių skaičius vienam moksleiviui augo net 3 kartus. Pilnam visų klasių kompiuterizavimui trūksta lėšų ir pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, tačiau situacija pamažu keičiasi. Naujos kartos pedagogai neslepia, kad kompiuteriai gali palengvinti tiek moksleivių, tiek jų darbą, tačiau visur turi būti nubrėžtos ribos. Kokią naudą vaikams gali atnešti šie įrenginiai?
Programavimo pagrindai
Ne paslaptis, kad viena svarbiausių ateities specialybių – programuotojas. Daugelis švietimo įstaigų pamažu prisitaiko prie besikeičiančių tendencijų ir naujų technologijų galimybių, todėl didelis dėmesys skiriamas informatikos pamokoms. Jos tampa nebe pasirenkamosios, o privalomos, sparčiai daugėja būrelių bei mokyklėlių, kuriose žinias šioje srityje gali gilinti visi norintieji.
Naujos mokymo metodikos
Kompiuteriai gali būti naudingi ne tik informatikos pamokose. Daugelį vaikų labai sunku sudominti, priversti trokšti naujų žinių. Įprastos, iki šiol naudotos metodikos tapo pasenusios, keičiantis laikams atsirado poreikis ieškoti naujų būdų sutelkti auditorijos dėmesį. Todėl kompiuteriai naudojami ir mokantis kitų dalykų, pavyzdžiui, matematikos, geografijos, istorijos ir pan. Užuot skaitę knygas ar atlikinėję užduotis raštu, mokiniai visa tai gali padaryti žaidimo forma, su daug vaizdinės medžiagos, kuri kur kas efektyvesnė norint atsiminti tam tikras datas, formules, žodžius ir pan. Žinoma, mokymasis kompiuteriais turi būti kompleksiškai derinamas su knygų skaitymu bei diskusijomis klasėje – kitu atveju vaikams gali išsivystyti priklausomybė.
Pamokos nuotoliniu būdu
Atėjo metas, kai dar būdami abiturientais, moksleiviai suvokia, jog dėl savo ateities turi pradėti stengtis jau dabar, todėl atlieka praktiką įvairiose įstaigose ir pamažu kopia karjeros laiptais. Deja, šias veiklas ne visada pavyksta suderinti su mokslais. Šią problemą išspręsti padeda kompiuteriai. Pamokas, kurių metu dėstoma teorinė medžiaga, abiturientai gali išklausyti nuotoliniu būdu. Taip nepraleidžiant pamokų jie gauna visas reikiamas žinias ir jas derina su kitomis veiklomis.