Nors gana dažnai manoma, kad sąnarių skausmas – tai problema, kuri vargina išimtinai tik vyresnio amžiaus žmones, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Tenka pastebėti, kad dėl šio sveikatos sutrikimo į specialistus kreipiasi vis jaunesni asmenys: taip nutinka dėl pernelyg mažo fizinio aktyvumo, netinkamos mitybos, įvairių gretutinių ligų, ir t.t. Pajutus nemalonius simptomus gana dažnai yra griebiamasi vaistų, tačiau jie dažniausiai užtikrina tik laikiną efektą: kai siekiama, kad skausmai būtų pamirštami ilgam, pravartu laikytis kelių pagrindinių patarimų – jie galės užtikrinti, kad nemalonūs simptomai būtų kiek įmanoma mažiau pastebimi. Taigi, ką svarbu žinoti apie sąnarių skausmą?
Svarbu sureguliuoti mitybą
Jei skundžiatės sąnarių skausmais, turėtumėte vengti riebaus ir sunkiai virškinamo maisto: mitybos specialistai rekomenduoja mėsą pakeisti žuvimi, valgyti daugiau skumbrės ar lašišos (šiose žuvyse yra medžiagų, kurios padeda slopinti uždegimą). Jei sąnarių skausmas ima varginti keičiantis orams, tokiu atveju į mitybos racioną vertėtų įtraukti daugiau neapdorotų grūdų, vaisių ir daržovių.
Vitaminų ir mineralų vartojimas
Kartais sąnarių skausmai yra susiję su vitaminų B, C ir E trūkumu, todėl palanku pasidomėti, ar organizmas jų gauna pakankamai. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad organizmas gautų pakankamai gliukozamino, kuris skatina sąnarių atsistatymą (gliukozamino randama gyvulių sąnariuose, krabų, omarų ir krevečių išoriniuose skeletuose). Esant gliukozamino trūkumui naudinga virti sriubas su gyvulių sąnariais ar vėžiagyvių išoriniais skeletais, arba vartoti specialius maisto papildus.
Saugokitės peršalimo ligų
Atvėsus orams ypatingai svarbu saugotis peršalimo – avėti pakankamai šiltą avalynę, mūvėti šiltas kojines ir pirštines, ir t.t. Peršalimas gali sukelti sąnarių ligų komplikacijas, todėl juntamas skausmas gali paaštrėti.
Pakankamai judėkite
Sąnarių skausmus gali sukelti ir pernelyg mažas fizinis aktyvumas, todėl svarbu užtikrinti, kad sąnariai nuolatos būtų tinkamai aprūpinami krauju. Rekomenduojama kartą per dieną pasimankštinti bent 10-15 minučių, ir kiek įmanoma dažniau vaikščioti pėsčiomis. Taip pat gali būti naudinga prieš fizinį krūvį 15-20 minučių pagulėti šiltoje vonioje arba nusiprausti po šiltu dušu – tai padės sąnariams apšilti.
Kompresų naudojimas
Kenčiantiems sąnarių skausmus taip pat rekomenduojama rinktis natūralius kompresus – galite rasti daugybę liaudies medicinos receptų, kurie padės sumažinti nemalonius simptomus (pavyzdžiui, gali pasiteisinti varškės ar kaulažolių kompresas).
Jei laikantis šių patarimų sąnarių skausmas nemažėja, visada svarbu pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės nustatyti nemalonių simptomų priežastis ir galės paskirti individualų gydymą.