Dalyvaujantieji finansų rinkoje nuolat ieško patogesnių būdų savo finansiniams duomenims sekti ir sprendimams priimti. Pastaruoju metu populiarus įrankis investuotojams yra MetaTrader prekybos terminalas.
Apie patogią mobilią priemonę
Ši priemonė leidžia lengviau sekti įvairius finansinius rodiklius, visą finansų istoriją, jūsų asmeninius pasiekimus ir prognozes. Galbūt galvosite, kuo gi MetaTrader gali būti naudingiau už kitokias priemones? Pagrindinis privalumas yraAndroid programėlė, kurią galite naudoti savo išmaniajame telefone. Taigi, norint sėkmingai investuoti finansų rinkoje ir nuolat išlikti „ant bangos“ bei žinoti, kaip viskas keičiasi, nėra būtina sėdėti biure nuo ryto iki vakaro. Mat visus šiuos darbus įmanoma atlikti tiesiog patogiai įsikūrus mėgstamoje vietoje ir naudojantis savo išmaniuoju telefonu. Jeigu jau turite šią programėlę, gerai pasikraukite telefoną, ir pradėkime. Štai šiek tiek naujos informacijos apie finansų rinkos skirstymas.
Finansų rinkos rūšys
Nors jau esame minėję, kad finansų rinka paprastai skirstoma į pirminę, antrinę, tretinę ir ketvirtinę (pagal sandorių stambumą ir investuotojų mastą), bet taip pat ji dar gali būti skirstomas į kitas, šiek tiek smulkesnes kategorijas. Čia reikėtų išskirti valiutų rinką, draudimo rinką, ateities sandorių rinką, išvestinių finansinių priemonių rinką, žinoma, pinigų rinką, žaliavų rinką bei kapitalo rinką, apimančią tiek akcijų, tiek obligacijų rinkas.
Visos šios rinkos gali būti veikiamos daugybės skirtingų veiksnių. Pavyzdžiui, rinkai poveikį gali daryti kintanti ekonomika arba stambūs pokyčiai kad ir NT rinkoje. Jeigu, tarkime, šiuo metu Vilniuje sprogtų nekilnojamojo turto rinkos burbulas, iškart susidurtume su situacija, kada keistųsi ir finansų rinka ir kažkam galbūt dėl to nukentėtų investiciniai sandoriai. Dėl to finansų rinkoje dalyvaujantys žmonės nuolat turi išlikti budrūs ir stebėti, kas vyksta. Jeigu kažkuriuo metu tik prasideda didesni pokyčiai pasaulyje, tai tuojau pat atsiranda ir svyravimai stebimoje finansų rinkoje. Tuo metu kiekvienas investuotojas taiko savo metodiką. Vienas galbūt stengiasi nedelsiant išparduoti savo obligacijas ir akcijas, kitas kaip tik – viską supirkti (nes mano, kad ši rinka netrukus atsistatys, ir supirktos vertybės netrukus įgaus dvigubai didesnę vertę). Būtent esant tokiems svyravimams visose rinkose (kapitalo, akcijų, obligacijų, žaliavų, pinigų, išvestinių finansinių priemonių, ateities sandorių, draudimų, valiutų ir kt. rinkose) prasideda labai svarbūs svyravimai. Juo metu ir galimas didžiausias uždarbis arba praradimas. Nes ten, kur tylu ir ramu, mažiausiai ir būna poslinkių.