Naudojamas šildymas oras vanduo išgauna laisvą šilumą iš oro ir tiekia karštą vandenį buitinėms reikmėms. Vandens šildymo sąnaudos vasarą yra itin mažos, nes ore esanti šiluma yra nemokama. O kaip yra žiemą? Ar ne tada mums iš tikrųjų reikia karšto vandens?
Šildymo sistemos naudojimas vasarą – ar tai praktiškas sprendimas?
Taip, tačiau šildymas oras vanduo žiemą neveikia taip gerai kaip vasarą. Jo efektyvumas mažėja, kai lauko temperatūra nukrenta. Dauguma gamintojų rekomenduoja, kad šilumos siurblį oras vanduo papildytų elektrinis varžinis šildytuvas arba boileris, kai lauko temperatūra nukrenta žemiau nulio.
Jei patalpų šildymui ir vėsinimui naudojate šilumos siurblį oras vanduo, tą pačią sistemą galite naudoti karštam vandeniui ruošti. Vasarą tai labai efektyvus būdas gaminti karštą vandenį, nes tai tik šalutinis jūsų namų vėsinimo poveikis.
Kokią naudą gausiu naudodamas šildymo sistemą ir vasarą?
Šilumos siurblys, nesvarbu, ar tai būtų šildymas oras vanduo, ar geoterminė sistema, turi keletą privalumų, užtikrinančių namų komfortą vasarą:
-
šilumos siurblio gaminamas karštas vanduo yra pigesnis nei elektrinio vandens šildytuvo gaminamas karštas vanduo;
-
jis gali vėsinti jūsų namus, pašalindamas šilumą iš oro;
-
jis gali papildomai sausinti orą.
Kokių išlaidų galiu tikėtis nusprendus vasarą vandenį šildyti šia sistema?
Vasarą naudojamas šilumos siurblys itin pigiai gamina vandenį buitinėms reikmėms. Energija, reikalinga 1 kubinio metro vandens temperatūrai pakelti nuo 20 °C iki 50 °C, yra tik 0,7 kWh.
Reikėtų patikrinti, ar tai galioja jūsų siūlomai šilumos siurblio sistemai, bet jei taip, tai tipiškas 4 asmenų namų ūkis vasarą per mėnesį sunaudos apie 40 kubinių metrų vandens, o tai kainuos tik 28 kWh. Tai nėra 28 kWh per dieną, tai yra 28 kWh per mėnesį!
Esant 15 °C lauko temperatūrai, šildymas oras vanduo sunaudoja mažiau nei 5 kWh, kad būtų pagaminta 90 litrų 60 °C karšto buitinio vandens (sutaupoma apie 75 %, palyginti su tradiciniu elektriniu šildytuvu).