Galvojate, kad surengti festivalį ar šventę gamtoje savarankiškai yra vieni juokai? Palapinių nuoma, elektros generatoriai, apsauga, baldų suvežimas, muzikos parūpinimas, maistas, šviesos… Organizavimo tikrai į valias, ir suorganizuoti festivalį tikrai nelengva. Todėl reikia labai džiaugtis, kad visada atsiranda žmonių kitų, kurie kažką tokio sutinka padaryti.
Problemos dėl komunikacijų
Aišku, kad, kai nori rengti festivalį, vien gerų norų neužtenka. Dar reikia ir nemažai padirbėti, o išsigelbėti nuo to yra beveik neįmanoma. Viena iš didžiausių problemų, kaip ir įsirenginėjant namus kur nors laukuose – komunikacijos. Nėra geriamo vandens, nėra tualetų, nėra elektros. Tad visko pradžia tampa elektros generatoriai. Jų reikia kelių ar kelių dešimčių, kad aprūpintų erdves elektra. Dėl to kartais festivaliai labai mėgsta šlietis prie kokių nors miestų, o ne keliauti į visiškas džiungles. Nors džiunglės, savaime aišku, yra smagiau. Tačiau štai organizuojant tiek Sattą prie Šventosios, tiek Mėnuo Juodaragį Zarasų saloje, būna galimybė atsivesti miesto komunikacijas. Kitu atveju, išsikrausčius į kažkokią laukinę gamtą, iškart pasidaro nebe taip smagu, nebe taip džiugu. Taigi, tenka daugiau padirbėti. Labai gerai, kad yra išvis toks dalykas kaip elektros generatoriai, nes be elektros festivalio nebūtų galima padaryti. Nebent kokio kapelų suvažiavimo, kur visi groja liaudies instrumentais. Taip pat yra atvežami bio tualetai, vandens cisternos.
Civilizuoti gamtą
Galima klausti savęs – ko visu tuo yra siekiama? Jeigu mes visgi norime būti tokie žmonės, kurie mėgsta miestą, komfortą, tai kodėl tada prireikia trenktis ten kažkur į džiungles? O jeigu esame tokie žmonės, kurie neva labai mėgstame gamtą, ir be jos negalime, dėl to ten ir trenkiamės – tai kam mums kartu paskui save vilktis ir visą komfortą? Atrodo, žmogus nori turėti ir tai, ir tai. Galų gale, juk ir į Marsą bandoma patekti tam, kad ten būtų galima apsigyventi. Taigi, tikriausiai toks metas jau atėjo, kada visi nori kuo įdomesnę sau aplinką susikurti, net jeigu tam tenka paaukoti labai daug pastangų. Ką žmonės veikia per festivalius, ir kam jiems tiek tos elektros? Paprastai festivaliuose veikia kelios scenos, kur koncertuoja atlikėjai. Taip pat būna ir specialios šviesos, šviesų projekcijos, keliančios labai daug įvairiapusio malonumo. Taigi, gamtą civilizuoti yra įmanoma, tereikia šiek tiek pasistengti, o tada bus galima mėgautis jos privalumais ir prieglobsčiu.